Memorandum o spolupráci kresťanských národných strán na kandidátke ĽS Naše Slovensko

Memorandum o spolupráci kresťanských národných strán na kandidátke ĽS Naše Slovensko

Memorandum o spolupráci kresťanských národných strán na kandidátke ĽS Naše Slovensko 645 913 KDŽP - Kresťanská demokracia

Vážení občania Slovenskej republiky, aj touto cestou si Vám dovoľujeme pripomenúť, že v tohtoročných parlamentných voľbách 2020 máte možnosť voliť zjednotené pronárodné kresťanské strany, ktorých zástupcovia sa nachádzajú na kandidátnej listine číslo 24. Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko. Takúto možnosť ste nemali od roku 1993 a je to jedinečná šanca ako na Slovensko vrátiť právnu a ekonomickú spravodlivosť, poriadok, zdravie, vzdelanosť, slušnosť, morálku, dôstojnosť, suverenitu a národnú slobodu.

Memorandum, ktoré sme podpísali s pronárodnými kresťanskými stranami, hneď v preambule odmieta všetky krivdy spáchané na nevinných ľuďoch v minulosti aj v súčasnosti. Slovensko je krajina, kde sa páchala a pácha neraz priam genocída na nevinnom obyvateľstve. Odmietame všetky formy fašizmu, komuizmu a sme jediná politická sila, ktorá na Slovensko dokáže priniesť zmenu.
KDŽP – Aliancia za Slovensko do programu strán presadila jasný záväzok: “nevstúpime do vlády, ktorá nezvýši ochranu počatého života.” Požadujeme silnú ekonomickú podporu rodiny. Sme jediná politická sila, ktorá sa jednoznačne stavia k národnej politike hodnôt a k odmietaniu vlády s liberálmi.
Strany memoranda sa zaviazali presadzovať politiku podpory domácich výrobcov, posilnenie poľnohospodárskej sebestačnosti Slovenska, bezplatného zdravotníctva v súlade s článkom 40 Ústavy SR.

5 komentárov
 • Marek Gábrik st. 1. februára 2020 at 7:19

  Aký je Váš postoj k prvému Slovenskému štátu ?

 • Miroslav Hruška 3. februára 2020 at 6:14

  Ako kresťan som presvedčený že každý človek je v nejakom stupni vinný. V memorande mi veľmi chýba vyjadrenie, ktoré by vyhlásilo, že nesúhlasíte s páchaním krívd aj na vinníkoch. Hlavne ak máte pri sebe pána Kotlebu, ktorý verejne súhlasil s obesením europoslancov, alebo ich verejným vulgárnym urazaním nadávkami ťažkého kalibru, a doteraz neviem o tom, že by za to verejne odprosil.
  Ináč vám fandím.

 • Dobrý deň,
  môj príspevok je skôr otázkou na ktorú neviem nájsť odpoveď.
  V roku 2019 p. Š. Kuffa (ktorý bol od vstupu do politiky mojím favoritom už na kandidátke OĽaNo) založil po evidentne negatívnych skúsenostiach so spomínanou stranou, stranu vlastnú – KDŽP. Na to bolo isto treba vynaložiť nemalé úsilie aby stranu sformoval nie len po personálnej ale aj hodnotovej stránke. Zdá sa, že sa dielo s božou pomocou aj podarilo.
  No potom prišiel 18. november 2019 a s ním aj vyššie uvedené memorandum – „Memorandum o spolupráci národných a kresťanských politických strán“. Nadpis v každom invokuje že by sa malo jednať o nejaký druh spolupráce/kooperácie, alebo o spoločnom postupe do nadchádzajúcich volieb, či volebného obdobia.
  Aké však bolo moje rozčarovanie, keď som našiel svojích kandidátov KDŽP na kandidátke ĽSNS a to bez akejkoľvek zmienky v nadpise kandidátskej listiny, s absendujúcim logom strany, či iným poznávacím prvkom, tak ako je tomu u iných zoskupení (napr. PS/Spolu … ).
  A to žiaľ nie je iba táto „kozmetika“. Po prečítaní si predmetného memoranda (mimochodom na stránkach KDŽP som originál nenašiel), som ostal ako paralizovaný.
  Článok VII. Bod 1. Všetci zvolení kandidáti za poslancov Národnej rady Slovenskej republiky sa zaväzujú vstúpiť do poslaneckého klubu ĽS Naše Slovensko a pracovať v ňom. To platí podľa Článku VI. na celé volebné obdobie …
  To nie je spolupráca, ale čistá sublimácia, inak povedané vazalstvo. A to že ste sublimovali do strany ktorej predstaviteľ je pošpinený minulosťou a nie je preto akceptovateľný polovicou veriacich je druhá vec (o verdikte súdu nepolemizujúc).
  A teraz prichádza moja otázka: „Prečo ?“ Alebo skôr: „Čo vám Kotlebovci za to sľúbili ?“ To že sa možno dostanete do parlamentu ?
  To snáď nie, to by bolo tak … prvoplánové?
  Nech už je za tým čokoľvek, verím že budúce volebné obdobie si budete viac veriť, alebo lepšie povedané budete viac veriť nám vaším voličom a pôjdete do toho naplno (s lepšími prípadnými povolebnými spoluprácami v talári). Nie nadarmo naša viera stojí na jednom z pilierov ktorý sa volá – nádej.

 • Mali by ste v prom rade poskytnúť kontakty .Možnosť založiť miestne organizácie
  Pribliziť sa ľudom.Inak sú to kecy ,kecy….. Co tak ozaj urobit nieco pre ludi? Volil som Vás ! Nepremrhajte sancu!

 • JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola 28. apríla 2020 at 21:36

  Zaplať Pán Boh že zvíťazil zdravý rozum.! Slovensko nepotrebuje dve konzervatívne katolícke politické strany s PRO-LIFE a PRO-FAMILY orientáciou aby iracionálne hlúpo kandidovali proti sebe! A preto som aj ja ako PRO-LIFE a PRO-FAMILY konzervatívny katolík veľmi šťastný z víťazstva zdravého rozumu, že politická strana Kresťanská demokracia – Život a prosperita – Aliancia za rodinu KDŽP a politická strana Kotlebovci – Ľudová Strana Naše Slovensko ĽSNS našli k sebe cestu a nekandidovali teda proti sebe aby tak k radosti krajne ultraľavičiarskych ultraliberálnych neomarxistických fašistov a ich novinárov hlúpo rozštiepili naše konzervatívne katolícke PRO-LIFE a PRO-FAMILY sily, ale svojim zjednotením sa na spoločnej kandidátskej listine vytvorili jednotnú politickú stranu všetkých PRO-LIFE a PRO-FAMILY zmýšľajúcich občanov Slovenskej republiky, vďaka čomu nikto z radov nás úprimne PRO-LIFE a PRO-FAMILY zmýľajúcich občanov Slovenskej republike nebol u volieb 29.2.2020 vystavený dileme koho majú voliť, či majú voliť skôr KDŽP s veľkými prolifermi Štefanom Kuffom a Petrom Moldom alebo ĽSNS so skvelými proliferkami Luciou Žužovou a Natáliou Grausovou plus politickou stranou ktorá vo volebnom období rokov 2016 – 2020 ykázala stopercentnú podporu všetkých PRO-LIFE návrhom zákonov

  S prejavom hlbokej úcty

  JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola

Kvôli zlepšeniu fungovania našej stránky, používame súbory cookies tretích strán.
Viac o Cookies