Ako Alojz Hlina prestiera červený koberec liberálom

Ako Alojz Hlina prestiera červený koberec liberálom

Ako Alojz Hlina prestiera červený koberec liberálom 1920 1280 KDŽP - Kresťanská demokracia

Súčasný predseda KDH vedie KDH do pozície liberálnej strany, ktorá hodnoty kresťanstva opúšťa a jeho vlastnými slovami – ani o ne bojovať nehodlá.

Prvé prekvapenie bolo vyhlásenie stavu status quov hodnotových otázkach. Takto to Alojz Hlina pomenoval. Bolo to síce nezvyčajné, ale veľká časť kresťanov považovala tento výrok za „výstrelok“ predsedu. Následne ale prišli ďalšie hodnotové kotrmelce, ktorými súčasný predseda posúval KDH mimo spektrum kresťanského voliča. Ohlásenie „predvolebnej spolupráce“, alebo akéhosi „paktu o neútočení“, alebo čohosi, čo nik zo zúčastnených nevedel pomenovať už zdvihlo zo stoličiek viacero konzervatívnych lokálnych aj krajských konzervatívnych politikov. Alojz Hlina to prezentoval ako „kultúru“ neútočenia.

Paradoxom bolo, že jeden zo zúčastnených – pán Štefunko zaútočil hneď – len pár dní po dohode jasne pomenoval priority progresívcov PS/SPOLU – priamo na Gay Pride – je to zákon o registrovaných partnerstvách. Alojz Hlina sa neunúval na túto skutočnosť zareagovať. Všera túto podmienku potvrdil nový predseda PS Michal Truban. Úsmevné je aj to, ako reagoval na včerajší návrh A. Hlinu k registrovaným partnerstvám. Z jeho reakcie je jasné, že registrované partnerstvá sú priorita a nemienia o tom diskutovať. V priamom prenose tak zhodil svojho možného budúceho koaličného partnera. Čo môžeme očakávať v budúcnosti?

Reakcia A. Hlinu na registrované partnerstvá prišla až včera – v podobe 30-dňového time out v prípade, že progresívci predložia tento návrh do parlamentu po roku 2022, keď budú komunálne voľby.

Týmto povedal pán Hlina veľmi veľa:

Ad A. Pomôže liberálom k vláde a je mu jedno, čo za to obetuje. Dokonca nehovorí o žiadných prioritách.

Ad B. Pokiaľ progresívci budú mať dostatok hlasov na registrované partnerstvá – nebude protestovať, vezme si 30 dní na premyslenie, ale to je asi tak všetko.Na zahlasovanie však netreba 76 hlasov, ako prezentoval. Pokiaľ bude v parlamente nadpolovičná väčšina poslancov, stačí nižšie číslo na schválenie. Môže to byť napríklad len 50 poslancov, čo je iba tretina parlamentu!

V oboch prípadoch vyhrá liberál, ktorý bude mať pri týchto bodoch jasno:

Ad A. KDH na čele s A. Hlinom podporí vládu liberálov a nebude žiadať v koalíčnej zmluve zákaz registrovaných partnerstiev.

Ad B. Ak budú liberáli predkladať zákon o registrovaných partnerstvách, A. Hlina nebude proti, dokonca sa stiahne a bude ticho, pokiaľ bude väčšina hlasov v parlamente ZA.

Ale včerajšia tlačovka bola aj snahou PS/SPOLU „bagatelizovať“ tému drog. Nenechajte sa oklamať. Nie je to nič náhodné. Téma sa dokonca v liberalných médiách drží dlhšie ako by sa mala „nepríjemná“ téma držať – niečo za tým asi bude. To niečo je „zjemňovanie“ témy drôg. A príprava spoločnosti na diskusiu o nich. Takže liberáli ohlásili v jednej tlačovke všetky svoje priority – registrované partnerstvá a to, že s drogami nemajú problém.

Čo uznávam A. Hlinovi je to, že jasne pomenoval, že drogy sú drogy. Jeho emotívny vstup s tým, že aj alkohol sú drogy bol jedinou svetlou chviľkou jeho príhovoru. Takou, akú očakávam pri ochrane života, podpore tradičnej rodiny. A to bolo všetko.

Relativizmus a liberalizmus takto preniká do ďalšej strany. KDŽP vzniklo a presadzuje hodnoty kresťanské a národné. Máme tri piliere:

  • ochrana života od počatia po prirodzenú smrť
  • podpora rodiny
  • prosperita Slovenska
  • boj proti korupcii

Spájame národné a kresťanské hodnoty. Budujeme jasnú, kresťanskú, národnú a hodnotovo orientovanú stranu, ktorá sa jednoznačne stavia za hodnoty kresťanov. My nepotrebujeme 30 dní na rozmyslenie, či sú registrované partnerstvá osôb rovnakého pohlavia OK s katolíckou vierou – my to vieme hneď – NIE SÚ. Naše Áno je Áno a nie je NIE. Budeme budovať ďalej a spájať kresťanské a národné pre prosperitu Slovenska!

Nekádrujeme. Ak chce niekto pre Slovensko urobiť viac, nech sa pridá. Piliere máme jasne pomenované a nepotrebujeme nad nimi premýšľať 30 dní.

3 komentáre
  • Súhlasím, ekonóm by povedal kde na to vziať. Môj skromný návrh. embargo na nákup bojových stíhačiek a zbraní hromadného ničenia. Podporovať iba obranné akcie svetového spoločenstva. Prehodnotiť členstvo v NATO a spolupracovať so všetkými krajinami na odzbrojení sveta.

  • chlapi, zaujímavá reč, tento komentár netreba zverejňovať, je to len techická pomôcka: gramatika, preklepy a pod troma piliermi sú štyri odrážky. aj inde na webe máte podobné drobnosti. ak by ste chceli, texty sa dajú napr. napísať najprv v MS Worde, alebo Libre Office Writer-i (zdarma), je tam voľba pre kontrolu gramatiky a preklepov, väčšinu chýb to vychytá, aj keď to nie je dokonalé (napr. pekná ľudia to nevychytá, lebo sa mu to nezdá ako preklep, ale peknz ľudia áno, apod.), a potom si to odtiaľ prekopírujte do toho, cez čo napĺňate obsah webu

Kvôli zlepšeniu fungovania našej stránky, používame súbory cookies tretích strán.
Viac o Cookies